Kapličandy zdolaly Domažlice.

V neděli dopoledne sehrály podzimní derniéru týmy Kaplice a Domažlic. Domácí trenér musel oželet absenci v posledních zápasech gólově úspěšné Matouškové. Přesto se na úvodní gól nečekalo dlouho. Už v první minutě si chtěla míč ve vápně po autovém vhazování spoluhráčky zpracovat Praizlerová, bránící Lucie Budková ji zbytečně a netakticky faulovala a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavila sama faulovaná Helena Praizlerová, nepříliš umístěnou střelu, které chyběla i razance dokázala brankářka Mlezivová vyrazit, ale na dorážku stejné hráčky už byla krátká – 1:0. Vstup vyšel tedy na jedničku hráčkám Spartaku, ale postupem času se do hry dostávaly i fotbalistky domažlické Jiskry. Ve čtrnácté minutě byla ve vápně u míče sice dříve vybíhajícího brankářka Klomfarová, jenomže míč neudržela, naštěstí pro domácí dorážku Nagyové zastavila bránící Vaňková. Ve 26 minutě už ale vyrovnáno bylo. Hostující hráčky podnikly rychlý výpad do otevřené obrany Spartaku, z levé strany se do vápna dostala Nagyová, přihrávko podél brankářky předložila míč před prázdnou branku Julii Chobotové a ta neměla problém trefit odkrytou svatyni – 1:1. Nedlouho poté mohly Domažlice dokonat obrat. V šanci se ocitla Němcová, z pravé strany mířila na bližší tyč, Klomfarová byla pozorná a míč vyrazila na rohový kop. Na druhé straně si gólmanka Mlezivová pohlídala umístěnou střelu Veroniky Jedličkové z trestného kopu. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Po změně stran se domácí hráčky ve výkony evidentně zlepšily. Zlom ve vývoji skóre pak přinesl rohový kop ve dvaašedesáté minutě. Na centr Veroniky Jedličkové od rohového praporku gólmanka Mlezivová nedosáhla a Helena Praizlerová měla usnadněnou pozici a zblízka balón dopravila za brankovou čáru – 2:1. Vzápětí Pálková uvolnila kapitánku Jedličkovou, která se díky tomu ocitla ve vyložené brankové příležitosti, střelou po zemi z hranice velkého vápna těsně minula. Spíše si mohla pozici ještě vylepšit, jelikož nebyla nikým atakovaná. Netrvalo dlouho a domácí fotbalistky přidaly gólovou pojistku. Rohový kop zahrávala Veronika Jedličková, hlavičkovala Praizlerová, obránkyně dokázaly míč zablokovat, a tedy další výhoda rohu pro Kapličandy. Z druhé strany opět poslal centr do vápna Veronika Jedličková a Dagmar Vaňková hlavou umístila přesně k tyči mimo dosah brankářky Mlezivové – 3:1. Fotbalistky Spartaku měly ve druhém dějství celou řadu standardních situací, především rohových kopů a dokázaly z nich být nebezpečné. Čtvrthodinu před koncem opět roh v podání Veroniky Jedličkové, polovysoký centr se kroutil do brány a gólmanka Mlezivová možná ani neví jak, míč dokázala vyrazit. Výsledek pak konečnou podobu dostal pět minut před koncem. K trestnému kopu z větší vzdálenosti se postavila Tereza Vávrová, a na střelu pod břevno Mlezivová, možná i vinou sluníčka, nedosáhla – 4:1. Zlepšený výkon domácích hráček po změně stran přinesl i kýžené ovoce v podobě zisku tří bodů a tím ztvrzení třetího místa v tabulce divizní skupiny D.