Béčko nadělilo Lipnu osmičku.

Kaplická rezerva před prázdnou tribunou hostila Lipno. Byl to duel prvního týmu tabulky se čtvrtým, přičemž rozdíl mezi celky byl pouhopouhý jeden bod. Na úvodní gól se čekalo pouze do šesté minuty. Lukáš Pulec přihrál míč Marku Urazilovi, ten se se štěstím dostal za obránce a střelou k tyči nedal Zábranskému šanci zasáhnout – 1:0. O chvíli později už to mohlo být o dva, ale po kombinaci Jirky s Lukášem Pulcem v gólové pozici Presniakov mířil jen do gólmana Zábranského. Hosté poprvé vážněji zahrozili po deseti minutách hry, kdy po zbytečné ztrátě Skípala přihrával balón Krauskopfovi, proti jeho ráně nemusel Fabián Bílý zasahovat. V dalších minutách se hrálo v režii Spartakovců. V jedenácté minutě měl gól na noze Urazil, zvolil křížné zakončení, ale míč mezi tři lipenské tyče nesměřoval. Jenomže krátce na to stejně lovil míč ze své sítě podruhé. Lukáš Pulec před vápně přihrál míč Pavlu Jirkovi a přízemní střela zapadla k levé tyči – 2:0. Kapličtí byli i dál při chuti, byli aktivní a tlačili se před branku soupeře. Nedlouho poté si prostor ke střele našel Motz, Zábranský míč mířící pod břevno vyrazil na rohový kop. V devatenácté minutě se pískala penalta po zákroku Schobera na Presniakova. Na bílý bod si míč postavil Marek Urazil a s přehledem proměnil – 3:0. V minutě čtyřiadvacáté už to bylo o čtyři. Lukáš Pulec hledal ve vápně Presniakova, od něj se balón dostal na hranici šestnáctky k Pavlu Jirkovi a střela po zemi k tyči znamenala vedení už 4:0. Domácí poté prostřídali sestavu a hosté se zřejmě i díky tomu, dostali více do hry. Po půlhodině hry zahrával trestný kop Víšek, tvrdou ránu Bílý vyboxoval. Ve 37 minutě byli hosté za zvýšené úsilí odměněni gólem. Panský našel ve vápně Karla Krauskopfa, ten si zpracoval míč na prsa a zamířil ke vzdálenější tyči – 4:1. Kapličtí v domácím prostředí inkasovali poprvé v sezóně. Jejich neprůstřelnost trvala 397 minut. Hosté byli v těchto chvílích zápasu aktivnějším týmem. Střelu kapitána Březiny k levé tyči si Bílý pohlídal a vyrazil ji na rohový kop. Do kabin šli domácí s tříbrankovým náskokem. Hosté sice s mankem, ale povzbuzeni závěrem prvního poločasu. Jenomže i vstup do druhého dějství měli lepší Spartakovci. Po třech minutách hry Janura nabil pravačku Pavlu Jirkovi a ten střelou z hranice vápna vymetl pavouky z pravého horního rohu – 5:1. Střídající gólman Bédák se mohl jen ohlédnout. Chvíli na to si Kapličtí hráči role vyměnili. Jirka přihrával do tutové šance Janurovi, ten se octil sám před brankářem, ale Bédáka překonat nedokázal. Když neskórovali domácí, prosadili se hosté. V 58 minutě zatáhl balón z pravé strany až do vápna Krauskopf, předložil jej volnému Ondřeji Panskému, který zblízka pohodlně trefil odkrytou svatyni Spartaku – 5:2. Dvacet minut před koncem mohli Lipenští závěr zápasu ještě více zdramatizovat. Za kaplickou obranu si na přesný pas naběhl Krauskopf, lob přes vybíhajícího brankáře Bílého byl úspěšný, míč bohužel pro hosty skončil jen na tyči. Kapličtí to vzali jako důrazné varování a za čtyři minuty to byli naopak oni, kdo se radoval z gólu. Kebl prostrčil míč do vápna Pavlu Pulcovi a zkušený středopolař si v koncovce počínal s přehledem – 6:2. Hosté hned následující minutě znovu snížili. Račák přesnou kolmicí vysunul Víška, který pronikl do vápna, předložil balón na zlatém podnose Davidu Steinocherovi a bylo to už zase jen o tři – 6:3. Žádné drama se ale nekonalo. Závěrečná desetiminutovka se odehrála pod kaplickou taktovkou. Nejprve po dlouhém výkopu brankáře Bílého šel sám na branku Janura, lob přes Bédáka se mu úplně nepodařil a gól z tutovky nebyl. V 86 minutě Zifčák přenesl hru zprava do leva, Kebl poslal od brankové čáry před branku přihrávku po zemi, Janura pustil míč za sebe a Pavel Pulec měl snadnou úlohu – 7:3. Vzápětí se po chybě v hostující obraně dostali Kapličtí do úniku dvou na brankáře, Janura předložil míč Pavlu Jirkovi, který svým čtvrtým gólem v zápase upravil na konečných 8:3. Kapličtí stráví čtrnáctidenní pauzu na prvním místě o skóre před Křemží a Novou Vsí.

ZmU0MT