Kapličandy na Klokanky nestačily.

Kaplické fotbalistky měly v minulém kole neplánované volno. Zápas v Domažlicích by se měl dohrávat v polovině listopadu, ale až čas ukáže, jak to vlastně celé bude. V předchozím domácím zápase hostily favorizované českobudějovické Dynamo a favoritkám podlehly. O první body měly možnost zabojovat proti dalším favorizovaným fotbalistkám z pražských Bohemians. Trenér Spartaku Petřík se musel obejít bez několika hráček základní sestavy. Úvodní desetiminutovku lze označit za poznávací. Poté již začaly diktovat tempo hry Klokanky. Ve dvanácté minutě po rohovém kopu hlavičkovala kapitánka Dobrevová, domácí gólmanku zachránilo břevno. Vzápětí po centru Studničkové z levé strany zakončovala Šuleková, a znovu se třáslo břevno za zády gólmanky Klomfarové. Skóre se měnilo po čtvrthodině hry. Hostující fotbalistky měly výhodu rohového kopu, centr do ohně poslala Boušková, dvě hráčky míč lehce hlavou prodloužily a ten se následně odrazil od bezmocné Veroniky Jedličkové do vlastní sítě – 0:1. I v dalších minutách měly míč častěji na svých kopačkách fotbalistky Bohemky. Z převahy vyplývaly i gólové šance. Po centru z pravé strany hlavičkovala Boušková, Klomfarová míč pokryla. O chvíli později hostující Ingrid Boušová střelou zpoza šestnáctky dokázala překonat Klomfarovou, tu však potřetí v zápase zachránilo břevno. Jenomže nedlouho poté se do gólovky dostala Kateřina Šuleková, na první pokus vybíhající Klomfarovou překonat nedokázala, míč skončil na tyči, ale balón stačila poslat do prázdné branky – 0:2. Až v závěrečné čtvrthodině první půle se alespoň do nějakého zakončení dostaly i Kapličandy. Střelecké štěstí pokoušela Kováříková, ale neuspěla. Ve 37 minutě po pěkné kombinaci našla Pálková volnou Bartoníčkovou, přízemní střelu si zkušená brankářka Pourová pohlídala. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Navíc v 54 minutě se hráčkám Bohemians podařilo přidat třetí gól. Na konci pohledné kombinace byla Ingrid Boušková, která střelou do horní poloviny brány překonala Klomfarovou – 0:3. Po hodině hry se dočkaly i Kapličandy. Markéta Bartoníčková na polovina hřiště vyhrála osobní souboj a vydala se vstříc brance soupeře, přes bránící Cabrnochovou se dostala až před brankářku a střelou po zemi k bližší levé tyči snížila na 1:3. Hráčky Bohemky musely reagovat a zvýšily znovu tempo své hry. V polovině druhé půle pálila zpoza vápna tvrdě nad bránu Boušková. Pak se do otevřené obrany Spartaku dostala Šuleková, i ona pálila tvrdě, ale Klomfarová stačila ránu vyrazit. Vzápětí však kapitulovala. Z pravé strany nahrávala Štěrbová, Kateřina Šuleková si našla prostor pro zakončení a na její střelu byla domácí gólmanka krátká – 1:4. Sedm minut před koncem si hostující brankářka Pourová pohlídala střelu Veroniky Jedličkové. Chvíli na to daly Klokanky definitivní podobu výsledku pátým gólem, když Klomfarová podcenila střelu Kateřiny Šulekové – 1:5. Hostující hráčky zvítězily naprosto zaslouženě a do hlavní metropole si odvezly všechny tři body.

YTM4ODI4OD