NOVINKY

arr3Béčko si doma poradilo s Olešnicí.Po prohře v Roudném hostila kaplická rezerva v domácím prostředí v tabulce poslední Olešnici, která... arr3Omlazený dorost prohrál na penalty.Tabulka před zápasem favorizovala domácí. Hrálo se v hodně nepříjemných podmínkách. Za neustálého... arr3V jarní premiéře ženy nebodovaly.Jako poslední z kaplických týmů vstoupily do jarních odvet ženy Spartaku. V neděli dopoledne hostily... arr3Starší žáci jasně zvítězili.Společný tým Nemanic a Dobré Vody měl tentokráte domácí prostředí u druhého jmenovaného. V utkání... arr3Pohodová výhra mladších žáků.I v zápase mladších žáků papírové předpoklady favorizovaly hostující celek. Bezbrankový stav vydržel... arr3Okresní mládež výsledkově.15.kolo okresní přebor – žáci 21. 04. 2024 *************************************************** FK...

ANKETA

Tipněte si umístění "A" týmu v této sezóně ?

1. - 3. místo 1. - 3. místo 29% 4. - 6. místo 4. - 6. místo 26% 7. - 10. místo 7. - 10. místo 23% 11. - 14. místo 11. - 14. místo 23%

KONTAKTY

TJ Spartak Kaplice z.s. oddíl fotbal
Bělidlo 111, 382 41 Kaplice
IČ 15789888
fkspartakkaplice@seznam.cz

V souboji o třetí místo zvítězila Planá!

Naposledy v „Kameňáku“ hostila Planá Kaplici. Další duely jsou naplánované do Boršova. Utkání se hrálo za krajně nepříznivého počasí. Déšť, vítr, teploměr ukazoval pár stupňů nad nulou. Rozhodně nebylo co závidět jak hráčům, tak i přítomným divákům. V třech předchozích zápasech nastupovali Kapličtí ve shodné základní sestavě. Tentokráte z ní však vypadli Pulec s Čutkou, které v sestavě nahradili věkem ještě dorostenci Nowak s Behmanem. Druhý jmenovaný v základní sestavě kaplického áčka nastoupil vůbec poprvé. Vstup do zápasu vyšel domácím náramně. Hned v úvodní minutě se ujali vedení. Na pravé straně dostal dostatek prostoru Svoboda, který zatáhl balón, po jeho přízemním centru míč přesně k levé tyči usměrnil na dlouho nohu Dominik Kořínek – 1:0. V dalších minutách měli míč častěji pod kontrolou hosté. Vyrovnání mohla přinést sedmnáctá minuta zápasu. Trestný kop z levé strany zahrával Divoký, na zadní tyči našel Gondeka, ten však hlavičkoval v gólové pozici jen do boční sítě. Domácí se v těchto momentech zápasů do zakončení příliš nedostávali. V devětadvacáté minutě zahrozili Spartakovci. Jan Česák našel na levé straně rozběhnutého Vaniše, který pronikl do vápna, jeho pokus Hajdušek vyrazil na rohový kop. Po následné spolupráci Vaniše s Divokým, střílel druhý jmenovaný, tečovaná střela se od země odrazila a míč prolétl těsně nad břevnem Hajduškovy svatyně. Po centru od rohového praporku si na zadní tyči míč zpracoval Fučík, přistrčil míč Gondekovi na hranici vápna, ten však mířil znovu jen nad branku soupeře. Plánští se připomněli až v minutě pětatřicáté, Šteyerova střela po zemi mezi tři kaplické tyče nesměrovala. Domácí byli v prvním poločase velice produktivní. Hned v následující minutě po rychlém výpadu Šteyer zpětnou přihrávkou našel Svobodu, jeho přízemní střela se od kapitána Jiřího Cardy odrazila za Říhova záda – 2:0. Tímto výsledkem skončil i celý první poločas. Ač Spartakovci byli opticky herně lepším týmem, tak Plánští byli daleko produktivnější a do kabin se odcházeli ohřát s dvougólovým náskokem. Do druhého poločasu poslal hostující trenér hned trojici nových hráčů. Jako první mohli po šesti minutách hry skórovat domácí. Po brejkové situaci Šteyer nechal vyniknout kaplického gólmana, a neuspěl proti němu ani dorážející Svoboda. Spartakovci se snažili utkání kontaktním gólem zdramatizovat, ale v tomto utkání jim nebylo střelecky přáno. V 63 minutě si Ješinův centr ve vápně zpracoval Jan Česák, zpětnou přihrávkou oslovil Nowaka, přízemní rána měla opačnou rotaci a míč se vytočil a těsně minul vzdálenější pravou tyč. S přibývajícími minutami Kapličtí za nepříznivého skóre začali více riskovat, více se otvírala jejich obrana a domácí mohli trestat, když podnikali rychlé výpady do otevřené obrany. V polovině druhé půle se řítil sám na Říhu kapitán Carda, hostující gólman dokázal zasáhnout, míč skončil na tyči a odražený míč skončil v jeho rukavicích. Na druhé straně se neujaly střelecké pokusy střídajícího dua Robert Daniel, Jakub Česák. V posledních deseti minutách se hosté ještě více tlačili do útočení, ale naráželi na organizovanou obranu domácích, která je do šancí nepouštěli. Naopak domácí mohli několikrát své vedení potvrdit třetím gólem. Jenomže nejprve Lacko po úniku z pravé strany zakončoval na přední tyč, a byl natolik přesný, že ji trefil. Chvíli na to v obdobné situaci Carda loboval gólmana Říhu, ale přehodil i jeho bránu. Poté neuspěl z druhé čili levé, strany Šteyer, jehož křížné zakončení se mezi tři kaplické tyče nevešlo. V samotném závěru pak po rohovém kopu pálil Svoboda, Říha byl u své levé tyče včas a míč vytáhl na rohový kop. Utkání o třetí místo skončilo výhrou domácího celku. Ten hrál zkušeně, v prvním poločase vytěžil z minima maximum, Spartakovci se v koncovce prosadit nedokázali. Po změně stran si pak Plánští dvoubrankový náskok umě hlídali, v závěru do otevřené obrany mohli své vítězství ještě zvýraznit.